
Про подію
Запрошуємо відвідати артоб'єкт "П'ЄТА" (Оплакування Христа) висотою приблизно чотири метри. Його відтворили за мотивами однойменного твору художника та військовослужбовця Андрія Єрмоленка. Роботу упродовж тижня створювали приблизно два десятки людей. На ній написали імена загиблих українських військових.
Ідея створення артоб'єкта виникла у подружжя франківських митців Яреми та Наталі Стециків. До роботи над твором долучилися волонтери "Мальтійської служби допомоги", студенти кафедри дизайну і графіки Карпатського національного університету, а також дружини та матері загиблих військовослужбовців, працівники музею, волонтери.
Твір намалювали на шести щитах.

Про подію
"Запрошуємо на виставку старовинних рушників із нашої родинної колекції.
Приходьте, неодмінно приходьте відчути дух часу.
Ця виставка - про пам'ять, про нашу ідентичність, про силу духу наших предків, що в найлютіші часи свого буття зуміли вижити, щоб жили ми." - Уляна Сіренко.

Запрошуємо відвідати мистецький проєкт відомого українського митця Стаса Жалобнюка "Pontus Axenus".
Для свого проєкту Стас Жалобнюк обрав назву "Pontus Axenus" – Понт Аксинський, що означає море негостинне. Так Чорне море називали давні греки, вважаючи його небезпечним через бурхливість, складну навігацію та наявність ворожих поселень на берегах. Та варто згадати й про те, що після успішної колонізації його узбережжя, яке стало для них домівкою і запорукою добробуту, вони вже називали його "Pontus Euxinus" – Понтом Евксинським, тобто морем гостинним. І в цих двох назвах – двоякість і неоднозначність Чорного моря. В різні часи й для різних народів воно було або гостинним і життєдайним, або загрозливим і небезпечним.
В рамках проєкту "Pontus Axenus" Стас Жалобнюк представляє роботи з кількох серій: "Випромінювання", "Е95", "Ukraine", "Мені байдуже створення світу", "Розстріляне бароко".
Для Стаса Жалобнюка важливо, щоб сучасна російсько-українська війна була зафіксована і правдиво відображена в мистецьких творах.

Запрошуємо на виставку офортів художниці-графіка Оксани Стратійчук.
Оксана Стратійчук — художниця з Києва, визнана майстриня офорта та одна з ключових імен в українській графіці доби незалежності. Її твори втілюють глибоку повагу до матеріалу, довершеність форми та увагу до тиші, що промовляє крізь зображення.
Витончені та складні офорти, часто ілюміновані аквареллю, — візитівка творчості Оксани Стратійчук. Водночас її згадують як першу в Україні художницю, що почала працювала в техніці муколіто — сучасного японського методу плоского друку.
Центральне місце в експозиції займає нова серія офортів — "Універсальний пейзаж". У ній мисткиня досліджує позачасові елементи природи: світло, лінію і простір як першоелементи пейзажу, горизонталь і вертикаль як їх прояви.
До експозиції увійшли твори, створені у 2008–2025 роках. Цей період охоплює не тільки еволюцію авторського стилю, а й зміни, що відбувалися в українській графіці загалом.

Запрошуємо Вас на виставку ліногравюр — серії робіт "Чекання" мисткині Софії Сіренко.
У нашому мансардному виставковому залі для вас експонуватимуться 15 картин, виконані у 2024-2025 рр.
"У серії "Чекання" Софія використовує техніку ліногравюри, вирізаючи певну сцену-зображення, аби створити з неї копії, що майже не відрізняються одна від одної — як дні очікування свого чоловіка з війни. Перенесення з основи залишає на зображенні безліч відтінків, як і чекання залишає відбиток на буденності, додаючи їй палітру почуттів: від суму і тривоги від розлуки до радості у передчутті зустрічі", – Дар'я Христинюк.
Вісім робіт із цієї серії раніше експонувалися на випускній виставці школи сучасного мистецтва фра фра фра "Засів хмар" та Абонементі центральної міської бібліотеки.
Софія Сіренко — мисткиня, журналістка. Народилася у Хмельницькому, живе і працює у Франківську.
На відкритті виставки графіки з 16:00 год всі відвідувачі зможуть також послухати поезію від Ольги Деркачової.

Олександр Сердюк народився 7 листопада 1982 року у Харкові. У 2002 році з відзнакою закінчив навчання у Харківському художньому училищі.
Творчість молодого українського художника — це пошук прекрасного, поштовх до роздумів та дій. Його пейзажі наповнені потоком світла, а символічні образи насичені такою динамікою, що може передати лише полотно. Автор підкреслює, що в його творах немає випадковостей: кожен штрих має ідею та мету.
Автор справді закоханий у життя, людей та природу, свій час присвячує подорожам та духовним практикам. Такий усвідомлений підхід до життя, відображається у кожному полотні.
Його творчості вирізняється різноманітністю мотивів, які складаються в унікальний візуальний текст буття, часу та простору. Сценічні сюжети митця будуються за допомогою вишуканих ліній, які охоплюють мальовничі поверхні, підпорядковують колір, тон, композицію. Олександр впевнений, що натхнення вистачить на кожен куточок у цьому світі, на кожну людину, відкриту до краси життя.
Запрошуємо!

Запрошуємо до перегляду виставки живопису Ольги Луканюк.
Художниця творить у техніці олійного живопису, а в її творчому доробку найбільше натюрмортів. Особливо пані Ольга любить малювати полуниці і квіти, тому жартує, що літо – це найгарячіше пора для її творчості.
Роботи авторки сповнені яскравими, життєрадісними барвами і просякнуті дивовижним теплом та затишком.
Ольга Луканюк народилася на Богородчанщині, зараз проживає в Івано-Франківську. Освіту здобувала на художньо-графічному факультеті Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, згодом продовжила навчання у Львівській національній академії мистецтв у відділі монументального живопису.
Брала участь у колективних виставках в Івано-Франківську, а також у Всеукраїнській художній виставці "Мальовнича Україна" у Тернополі в 2007 році і у Всеукраїнській художній виставці у Чернівцях в 2009 році.
Роботи авторки знаходяться в приватних колекціях в Україні та за кордоном.

Запрошуємо на виставку робіт акції Євгена Самборського.
Шлях Євгена Самборського завжди був пов'язаний з Івано-Франківськом. Його діалог з містом і мистецькою спільнотою — важлива частина його творчості.
Ці виставки не є ретроспективою для автора, а для кураторів — вони швидше інтроспективні. Реенактмент, який дав назву і всім виставкам, — також інтроспективний.
"Місце для повернення" — про повернення додому, до цивільного й мирного життя, до розмови, до культурних цінностей і територій. Про бажання власного повернення і зазіхання на повернення іншого. Це спроба поглянути на наше "недавнє минуле", яке ще не стало написаною історією, а живе в пам'яті як тимчасовий відбиток.
Ці роботи можна розглядати не лише крізь призму повернення, а й через оптику "сьогодні", десяти років тому чи десяти років уперед. Вони залишають простір для діалогу — особистого, публічного, мистецького.
Євген Самборський - художник і куратор, народився у Франківську та навчався в Інституті мистецтв Прикарпатського національного університету. Переможець МУХі.